Категорія - Фахівці |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Технік з видобутку нафти й газу II категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією техніка з видобутку нафти й газу - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: технологію видобутку нафти й газу, постанови, накази, розпорядження та інші керівні матеріали, що стосуються технології видобутку нафти й газу; правила приймання та здавання устаткування після ремонту; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці; виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує під керівництвом кваліфікованих спеціалістів роботи з виконання завдань з видобутку нафти й газу. Бере участь у розробленні заходів щодо підвищення нафтовіддачі пластів, депарафінізації свердловин, впровадження нової техніки і технології видобутку нафти й газу. Оформлює та узгоджує зміни в технічній документації у зв'язку з коректуванням технологічних процесів і режимів роботи свердловин. Контролює виконання правил експлуатації устаткування.