Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Машиніст центрального теплового щита керування паровими турбінами VI група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Спеціальна підготовка з управління та стаж роботи за професією машиніста центрального теплового щита керування паровими турбінами V групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову й технічні характеристики турбіни та допоміжного устаткування; теплові схеми й технологічний процес виробництва теплової та електричної енергії; принцип дії авторегуляторів, засобів вимірювань, теплових захистів; сигналізації; принципові схеми теплового контролю і автоматики, норми якості пари, води, турбінного масла і конденсату; допустимі відхилення параметрів; техніко-економічні показники роботи турбіни; основи теплотехніки, механіки, електротехніки і водопідготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить режим роботи парових турбін відповідно до заданого графіка навантаження із центрального теплового щита керування, експлуатаційне обслуговування парових турбін і забезпечує їхню безперебійну і економічну роботу (Конденсаційна турбіна понад 60 тис.кВт; турбіна з промисловим і теплофікаційним відбором понад 45 тис.кВт). Здійснює пуск, зупинку, опресування, випробування устаткування і перемикання в теплових схемах турбін. Веде контроль за показаннями засобів вимірювань, роботою автоматичних регуляторів і сигналізації, ліквідує аварійні ситуації. Виявляє несправності в роботі устаткування і вживає заходів щодо їх усунення. Виводить устаткування в ремонт. Керує підлеглими робітниками.