Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер робіт на металопокриттях 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови і Державні стандарти на приймання деталей до і після металопокриття; вимоги до поверхонь деталей до металопокриття; основи технологічного процесу металопокриття, алюмінування, полірування та глянсування деталей; потрібну чистоту поверхні та товщину шару металопокриття; методи контролю покриття; будову, призначення та умови застосування контрольно-вимірювальних інструментів; властивості кислот, лугів та ціанистих солей і правила поводження з ними; класифікацію і види браку з основних операцій; основні відомості про допуски, посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює і приймає після нанесення металопокриття прості і середньої складності деталі, які мають западини і виступи. Визначає придатність деталей для покриття. Перевіряє чистоту поверхні основного металу та якість його покриття. Контролює виконання технологічного процесу металопокриття, алюмінування, полірування та глянсування. Виконує зовнішній огляд деталей та виявляє дефекти основного металу, дефекти зварювання та інші дефекти поверхні, які приводять до браку деталей після покривання. Оформляє документацію.

Приклади робіт
Арматура парових машин і турбін - контроль після електрополірування. Гвинти, гайки, пружини, осі латунні - контроль після нікелювання та електрополірування. Деталі побутової електроосвітлювальної апаратури - контроль всіх видів гальванопокриттів. Кріпильні деталі - болти, гайки, стяжки, штифти - контроль і приймання всіх видів гальванічних покриттів і гальванічного лудіння. Скоби, пробки, кільця і інші деталі - перевірка розмірів під час хромування робочих поверхонь. Шестірні - контроль після обміднення, хромування тощо.