Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Воронувальник 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні відомості про будову і принцип дії ванн для воронування; склад розчинів, які застосовують для воронування; температуру нагрівання ванн; прийоми підбирання та завантаження виробів у ванни; основні способи визначення якості воронування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує воронування та хімічне фарбування гладких деталей і виробів. Готує вироби під воронування. Готує та обслуговує ванни для воронування. Завантажує та розвантажує вироби з ванн, чистить ванни. Консервує і пакує деталі та вироби після воронування.

Приклади робіт
Воронування: деталі кріпильні - болти, гвинти, гайки, шайби, штифти; інструмент - молотки, оправки, ручки для калібрів, ключі.