* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Волочильник труб 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією волочильника труб 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес волочіння труб, конструктивні особливості устаткування, що обслуговується; способи настроювання вузлів та механізмів стана; вимоги до якості та геометричних розмірів технологічного інструменту; будову, принцип дії, правила експлуатації та настроювання контролюючих приладів і апаратури, методи розрахунку режиму деформації.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес волочіння труб особливо високої точності за геометрією та якістю зовнішньої і внутрішньої поверхні. Забезпечує стан переробною заготовкою з урахуванням багатопрохідного волочіння. Перевіряє на кожному проході відповідність розмірів заготовки режиму волочіння. Готує технологічний інструмент, контролює його якість. Установлює механізми гідропроштовхувача та волочіння в одній горизонтальній вісі та виконує вісьове настроювання за допомогою оптичних та лазерних приладів. Бере участь в установці, настроюванні та експлуатації всієї контролюючої апаратури. Відбирає зразки та контролює якість труб з використанням індикаторних вимірювальних інструментів. Веде розрахунки режиму деформації. Виконує поточний ремонт стана.