Категорія - Керівники |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Командир авіаційної ескадрильї", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління та системи управління якістю. Наявність свідоцтва пілота цивільної авіації. Стаж роботи за професіями керівників цивільної авіації нижчого рівня - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; Положення про використання повітряного простору України, укази Президента України; постанови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, вимоги системи управління якістю згідно з ДСТУ ISO, накази та вказівки Мінтрансу, Укравіатрансу, інших державних органів вищого рівня, а також нормативні документи підприємства, що регламентують діяльність цивільної авіації України; основи трудового законодавства, організацію, планування та методику навчання льотній роботі; методику планування та аналізу льотної роботи; організацію виробництва, правила і норми охорони праці та вимоги щодо авіаційної безпеки на авіаційному транспорті; підготовку екіпажів до виконання польотів, стан організації льотної роботи, професійну підготовку і методичне навчання льотного складу, стан виробничої дисципліни в льотній службі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує авіаційною ескадрилью. Організовує виконання заданої виробничої програми та вживає заходів щодо підвищення безпеки, регулярності й ефективності польотів та впроваджує систему управління якістю згідно з ДСТУ ISO. Організовує й особисто бере участь у проведенні занять, льотних тренувань та перевірок теоретичних знань, техніки пілотування членів екіпажів згідно з керівними документами Укравіатрансу. Забезпечує якісне виконання плану з підготовки льотного складу. Контролює введення до строю командирів повітряних суден. Проводить оперативний аналіз якості виконання польотів, аналізує дані збору польотної інформації, вживає заходів щодо усунення недоліків, виявлених у роботі екіпажів. Контролює виконання екіпажами злетів, заходів на посадку, посадок і дотримання фразеології радіообміну. Проводить з екіпажами попередню підготовку, контролює повноту і якість передпольотної підготовки і післяпольотних розборів. Проводить розбори польотів авіаескадрильї, бере участь у проведенні розборів у льотному загоні. Бере участь у підборі кандидатів на командно-льотні посади, перенавчання на нові типи повітряних суден, введення до строю командирів повітряних суден. Забезпечує освоєння нових типів повітряних суден. Формує склад екіпажів авіаескадрильї. Зберігає державну і службову таємницю, забезпечує режим таємності.