* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Бронювальник кабелю 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією бронювальника кабелів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії бронювальних машин; правила застосування контрольно-вимірювального інструменту; конструкції та марки кабелів, які бронює; бітумні суміші; основні види браку, способи його запобігання та усунення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бронює силовий кабель, контрольний та кабель керування діаметром до 30 мм та з діаметром понад 30 мм під керівництвом бронювальника більш високої кваліфікації, а також низькочастотний кабель на бронювальних машинах сталевою стрічкою та дротовою бронею. Підбирає та встановлює змінні шестірні, калібри та регулює кут сходу стрічки та її перекриття. Послідовно заправляє кабель у вузли бронювальної машини. Контролює геометричні параметри елементів захисних покриттів контрольно-вимірювальними інструментами та якість їх накладання. Зрощує кінці сталевої стрічки. Веде техпроцес. Підналагоджує та бере участь у ремонті устаткування, яке обслуговує.