* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник-фарботерник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-фарботерника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію перетирання кольорових та чорних фарб різного призначення; правила регулювання процесу перетирання; будову та принцип роботи машин і апаратів для виробництва друкарських фарб, контрольно-вимірювальних приладів та автоматики; властивості друкарських фарб, їх призначення згідно з товарними номерами.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес перетирання пігментів, кольорових та чорних фарб зі ступенем перетирання фарбової маси до 10 мікронів. Регулює температурний режим, швидкість обертання валків, рівномірність притиску валків та розподілення фарбової пасти на валках залежно від в'язкості фарбових паст, які перетираються. Визначає показник "ступінь перетирання" за приладами. Контролює стан ракеля, який знімається. Веде записи у технологічних картах. Готує устаткування до ремонту.