* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник ферментації препаратів біосинтезу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес ферментації; будову обладнання, яке застосовується; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; властивості сировини і напівпродуктів, які застосовуються; умови стерильної роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде окремі стадії процесу ферментації у виробництвах антибіотиків, вітамінів та інших медичних препаратів, які отримують методом біосинтезу, під керівництвом апаратника більш високої кваліфікації. Обробляє і стерилізує обладнання і приміщення. Завантажує живильні середовища і посівний матеріал у стерильних умовах і вивантажує отриманий напівпродукт. Перевіряє герметичність обладнання, комунікацій і арматури. Обслуговує обладнання, яке застосовується. Чистить обладнання, прибирає робоче місце та обладнання. Готує обладнання до ремонту.