* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів
Інструкція для посади "Апаратник ферментації препаратів біосинтезу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 25. Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів", що затверджен наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості 22.04.1997 р. Погоджений Міністерством праці України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника ферментації препаратів біосинтезу 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес ферментації; принцип роботи обладнання безперервної дії; правила користування контрольно-вимірювальними приладами; властивості сировини, напівпродуктів і вимоги до них; умови стерильної роботи; прийоми відбирання проб.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес ферментації в апаратурі безперервної дії в стерильних умовах. Обслуговує обладнання, яке застосовується. Стежить за температурним режимом, аерацією та pH середовища. Відбирає проби для аналізу. Регулює процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізу контрольних проб. Обліковує витрати сировини. Реєструє параметри процесу ферментації. Готує обладнання до ремонту, приймає з ремонту. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.