* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Балансувальник деталей та вузлів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: способи визначення дисбалансу під час статичного балансування; правила кріплення вантажу; принцип роботи устаткування, яке обслуговує; призначення і правила застосування простих пристроїв, контрольно-вимірювального і різального інструменту; призначення виробів, які балансують, та технічні вимоги до них.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує статичне балансування вентиляторів, якорів і роторів малих і середніх електричних машин -1 загального призначення з частотою обертання до 1500 хв. Визначає і усуває дисбаланс шляхом прикріплення вантажу. Свердлить отвори пневматичними і електричними машинами або на простих свердлильних верстатах. Нарізає різьбу вручну мітчиками.

Приклади робіт
Статичне балансування: вентилятори асинхронні електродвигунів однієї серії; ротори, якорі і маховики електричних машин змінного і постійного струму потужністю до 100 кВт.