Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Диспетчер-інструктор диспетчерського тренажера", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва диспетчера управління повітряним рухом 1, 2 класу кваліфікації. Документ про спеціальну підготовку диспетчерів-інструкторів за програмою, затвердженою відповідно до встановлених вимог. Стаж роботи диспетчером управління повітряним рухом - не менше 3 років. Володіння англійською мовою відповідно до встановлених вимог.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; Статут Украероруху (головного підприємства); основи трудового законодавства України; основні правила польотів України; Положення про використання повітряного простору України; настанови, інструкції, директивні вказівки стосовно управління повітряним рухом; технологію відповідних диспетчерських пунктів; льотно-технічні характеристики повітряних суден цивільної авіації та іноземних авіакомпаній; організацію, планування і забезпечення руху повітряних суден, повітряну навігацію; авіаційну метеорологію; методику аналізу метеорологічної обстановки; організацію зв'язку; використання радіосвітлотехнічних засобів для контролю за рухом повітряних суден на площі аеродрому; основні показники роботи підрозділів обслуговування повітряного руху; передовий вітчизняний і зарубіжний досвід у сфері професійної підготовки фахівців ОПР; безпеку життєдіяльності; англійську мову для імітації ведення радіозв'язку із суміжними зарубіжними центрами обслуговування повітряного руху, ведення переговорів з екіпажами іноземних авіакомпаній (або їх представниками), які готуються до вильоту або прибули (виконали посадку на аеродромі); правила і процедури радіообміну з екіпажами повітряних суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує та проводить практичну підготовку диспетчерського складу з використанням технічних засобів тренування. Визначає та аналізує рівень практичної і теоретичної підготовки диспетчерського складу. Готує та надає відповідним посадовим особам рекомендації про подальше професіональне використання диспетчерів з управління повітряним рухом. Бере участь у плануванні підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників обслуговування повітряного руху. Розроблює вправи та завдання для тренувань. Проводить професійне навчання диспетчерів, надає їм практичну допомогу. Оформлює документи для допуску до самостійної роботи диспетчерів з управління повітряним рухом. Проводить технічні та методичні навчання з позаштатними диспетчерами-інструкторами. Вивчає, узагальнює і розповсюджує передові форми і методи професійного навчання працівників обслуговування повітряного руху. Вносить пропозиції стосовно вдосконалення професійної підготовки молодих працівників, організації методичної роботи на диспетчерських тренажерах. Веде звітну та облікову документацію.