Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Горновий доменної печі 8-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією горнового доменної печі 7 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: теоретичні основи доменного процесу; ознаки розладу роботи доменної печі; конструктивні особливості доменних печей різних типів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде роботи з обслуговування горна доменних печей об'ємом 2000 куб.м та більше згідно з графіком випуску чавуну та шлаку. Розбирає та набиває футляр чавунної льотки та готує головний жолоб для випуску чавуну. Випускає чавун та шлак. Заряджає гармату запірною масою, замінює охолоджувальні пристрої, фурми та амбразури. Керує бурмашиною та гарматою під час відкривання та закривання чавунної льотки. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та іншими даними, за складом шлаку, нагріванням поверхні горна, циркуляцією води, роботою фурм та охолоджувальних пристроїв. Виконує ремонт устаткування, яке обслуговується. Керує бригадою горнових.