Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Машиніст завалювальної машини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста завалювальної машини 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу виплавки сталі; принцип роботи завалювальної машини; види, властивості та якість мастильних матеріалів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес завалки шихти в мартенівські печі ємкістю до 25 т. Очищає машиною пороги завалювальних вікон після випуску плавки, скачує шлак та полірує плавку рудою. Завантажує в піч добавочні матеріали та розкислювачі. Подає та установлює в сушильні печі мульди з рудою і бокситом для просушування та феросплави для прогартування. Бере участь у зніманні та установленні електродів на електропечах та переміщенні їх в електродержаках. Перевозить та установлює коробки та контейнери з вогнетривкими матеріалами, деталі арматури печей та інші матеріали, необхідні для проведення ремонтів печей. Бере участь у заправленні та ламанні кладки під час ремонтів печей. Доглядає за машиною та змащує вузли тертя, виконує ремонт завалювальної машини.