* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Водопровідник доменної печі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип роботи доменної печі, її охолоджувальної системи, фурм та амбразур, контрольно-вимірювальних приладів водопровідного господарства, схему водо-, паро-, повітро- та газопроводів доменної печі; причини виходу із строю охолоджувального устаткування; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує справний стан охолоджувального устаткування та водопровідної магістралі, приладів гарячого та холодного дуття доменних печей об'ємом до 300 куб.м. Числить холодильники, фільтри водопровідної магістралі, дросельну групу, вічка фурм, засувки на кришках фурмених колін, форсунки та пальники для подавання мазуту та природного газу в доменну піч. Промиває холодильники та фільтри водопровідної магістралі. Виявляє згорілі охолоджувальні пристрої, готує нові для заміни. Замінює вічка фурм, форсунки, пальники, сальникові набивки насосів високого тиску та ущільнює їх. Бере участь у заміні фурм, амбразур та охолоджувальних пристроїв. Відключає та підключає трубопроводи природнього газу. Регулює роботу форсунок та пальників, температуру свічок, подавання води у свічки та скіп в процесі виплавлення спеціальних марок чавуну. Стежить за температурою та циркуляцією води у всіх охолоджувальних пристроях, фурмах та приладах шлакових льоток, нагріванням кожуху доменної печі, цілісністю його швів, станом дуттьової апаратури печі, приладами парового та водяного опалення на доменних печах та в підбункерному приміщенні, станом та роботою пристроїв для поливання шихти та роботою насосів скіпової ями. Заміряє температуру води, яка надходить та відходить. Проводить поточний ремонт водопровідної, парової та повітряної (стисненого повітря) магістралей та охолоджувального устаткування.