Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор систем гідравліки та охолодження машини безперервного лиття заготовок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу розливання сталі на машинах безперервного та напівбезперервного лиття заготовок; будову та принцип роботи системи гідравліки, водоохолодження, вентиляції, основних технологічних вузлів машини, керуючої, регулювальної та вимірювальної апаратури механізмів, що обслуговуються; схеми керування гідроприводами; види, властивості та якість мастильних матеріалів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботою гідроакумуляторної та гідронасосної станцій на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок продуктивністю до 100 тис тонн сталі за рік. Керує системою охолодження, скидання води зі зливка та вентиляцією камери повторного охолодження на машинах безперервного або напівбезперервного лиття заготовок продуктивністю до 100 тис тонн вуглецевої та низьколегованої сталі за рік. Налагоджує гідросистему на заданий тиск, витрати води повторного охолодження заготовки. Заповнює робочою рідиною витратні баки. Регулює витрати води на охолодження кристалізаторів та інших водоохолоджувальних вузлів машини. Промиває водяні фільтри. Очищує форсунки, замінює несправні форсунки і прокладки. Змащує ролики повторного охолодження. Стежить за правильною роботою механізмів, видачею зливків з колодязя, роботою насосної станції на дні колодязя, правильністю введення затравок на повторне охолодження, видачею останньої заготовки з машини, справним станом засувок, дроселів, вентилів, пароздувів, роликів повторного охолодження, роботою водорозподільних пристроїв. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті. Очищує та змащує, проводить профілактичний огляд устаткування.