Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вибірник-сортувальник вогнетривкого брухту 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи та правила технічної експлуатації транспортерів, електролебідок та інших механізмів та пристроїв, що вживаються в роботі; вимоги державних стандартів до вогнетривкого брухту; правила стропування; асортимент вогнетривкого брухту; ознаки придатності брухту для повторного використання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Вибирає брухт ручним способом. Кайлує та розбиває куски, що спеклися з металом і шлаком за допомогою кайл, кувалд, відбійних молотків на спеціалізованих площадках або в цехах під час розбирання доменних, мартенівських і коксових печей, повітронагрівачів, басейнів скловарних печей. Очищує брухт від напливів шлаку, металу, скла. Сортує брухт в гарячому та холодному стані. Вибирає та сортує цеглу, придатну для повторного використання для футерування агрегатів. Завантажує брухт в контейнери та залізничні вагони за допомогою кранів. Стежить за справністю контейнерів. Відносить брухт у відведені місця та укладає в штабелі за ознаками вручну або за допомогою транспортерів. Веде облік сировини, що заготовляється для роботи. Переміщує вагони вздовж фронту завантаження за допомогою електролебідок. Виконує стропувальні роботи.