* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Варник харчової сировини та продуктів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією варника харчової сировини та продуктів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію виготовлення продукції, види і властивості сировини і продуктів, які надходять на варіння; державні стандарти і технічні умови на продукцію; методи визначення готовності продукту; правила роботи на апаратах під тиском; будову обслуговуваного устаткування та правила його експлуатації; призначення і принцип дії контрольно-вимірювальних приладів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес варіння сировини і продуктів в автоклавах, вакуум-апаратах, автоматизованих варних агрегатах із паровим підігрівом. Завантажує і вивантажує апарати. Подрібнює, дозує сировину. Готує розчини, перевіряє міцність. Контролює процес варіння або уварювання за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, аналізів лабораторії і візуально. Регулює режим варіння. Керує процесом варіння з пульту, оснащеного електронним і пневматичним регулятором, дистанційним управлінням. Спостерігає за процесом протирання пюре на машині, охолодження, консервування розчином сірчистого ангідриду. Веде технічну документацію.

Спеціалізація
У разі самостійного ведення комплексу технологічного процесу, у разі варіння концентрованих томатопродуктів у безперервно діючих одно- та багатокорпусних випарних установках.

Приклади робіт
Варіння джемів, повидла, томатопродуктів, згущеного молока, пюре плодово-ягідного та яблучного.