Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Обпалювач на печах 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією обпалювача на печах 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію та режим випалювання в печах; будову та правила технічної експлуатації випалювальних печей, що обслуговуються; контрольно-вимірювальні прилади; види браку в процесі випалювання та способи його запобігання; склад і властивості палива, що використовується в печах, та способи його спалювання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес випалювання глини і брикету на шамот в періодичних, кільцевих і шахтних печах; випалювання вапна в шахтних і періодичних печах; випалювання виробів із високовогнетривких окислів у випалювальних печах з захисним середовищем. Веде процес випалювання сировини в обертових печах та силіціруючого випалювання заготовок карбідокремнієвих нагрівачів на печах різних систем під керівництвом обпалювача вищої кваліфікації. Підвозить паливо, рівномірно завантажує його в топки, або завантажувальні отвори печі. Очищує колошники та топки, заливає водою шлак та вивозить його. Установлює паперові щити, переносить перекидні короби, переводить наступні камери на вогонь. Установлює та переміщує вентилятори. Охолоджує камери після випалювання. Стежить за процесами випалювання за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та за даними аналізів лабораторії і теплотехнічного бюро.