* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Вальцювальник зі складання та перевалки клітей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу прокатки та профілювання різних марок сталі; марки металу, з яких виготовляються валки та валкова арматура; способи обробки валків і технічні вимоги до них; сортамент і марки сталі, прокатуваної на стані; принцип роботи устаткування, що обслуговується; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, комплектує та складає кліті на рейкобалочних і лінійних сортопрокатних станах із сортаментом прокату до 20 профілерозмірів і роликових правильних машинах під керівництвом вальцювальника із складання та перевалки клітей вищої кваліфікації. Бере участь у розбиранні, комплектуванні, складанні клітей на профілевигинальних агрегатах і прокатних станах. Бере участь у заміні валків і валкової арматури, випробуванні їх на стенді та на станах, налагодженні клітей та випробуванні їх під навантаженням. Подає валки до клітей за допомогою крана та прибирає замінені валки. Бере участь у ремонті устаткування, що обслуговується.