Категорія - Робітники |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Електромеханік торговельного та холодильного обладнання 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта з присвоєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" за професією електромеханіка торговельного та холодильного обладнання 4 розряду без вимог до стажу роботи або підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромеханіка торговельного та холодильного обладнання 3 розряду не менше 1 року та кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням 4 розряду.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні вимоги, способи та правила капітального ремонту та налагодження обладнання, яке обслуговується; основні види неполадок та способи їх усунення в холодильних машинах, обладнанні, приладах регулювання та захисту; правила вибору перерізу проводів, плавких вставок та приладів захисту залежно від струмового навантаження; властивості холодильних агрегатів; причини передчасного спрацювання та способи відновлення деталей та вузлів; режими та способи зварювання та паяння різних з'єднань та таких, що працюють під тиском; положення про інструктаж з охорони праці на підприємствах, в організаціях та установах; основи термодинаміки та теплових розрахунків холодильних машин; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює капітальний ремонт, налагодження механічної, електричної, гідравлічної частин та монтаж торгових апаратів, автоматів та напівавтоматів, машин для обробки продуктів харчування, електротеплового торгового обладнання, обладнання плодоовочевих баз та приладів обладнання, що обслуговується. Проводить демонтаж, технічне обслуговування, ремонт, налагодження та монтаж холодильних машин з простими схемами автоматики. Установлює та регулює терморегулюючі, соленоїдні та баровентелі. Заземлює, занурює електросилові установки. Проводить випробування машин та обладнання, які обслуговуються. Притирає, шабрує поверхні деталей та вузлів, що спряжені. Розділяє внутрішні бази, шліцові з'єднання. Підганяє натяги та зазори. Центрує деталі, що монтуються, вузли та агрегати. Зварює деталі обладнання, що обслуговується. Інструктує працівників торгівлі щодо правил експлуатації обладнання, що ремонтується. Веде встановлену технічну документацію.

Приклади робіт
Капітальний ремонт, налагодження та монтаж автоматів для виготовляння та продажу рідких продуктів, консервованих перших та других страв, штучних товарів; спеціалізованих автоматів; апаратів пароварильних електричних; грілей та печей шашличних; жаровень; електричних кип'ятильників, котлів варильних, мармітів для перших та других страв, сковорід, фритюрниць; машин та механізмів для очищення, подрібнення, нарізання, протирання, для змішування, перемішування, збивання продуктів харчування; машин, установок, агрегатів для виготовляння консервів з овочів та фруктів; плит електричних; напівавтоматів для продажу сигарет, сірників та газет; холодильників побутових. Демонтаж, монтаж, технічне обслуговування, ремонт, налагодження машин холодильних без автоматичного відтавання батарей; обладнання холодильного з виносними холодильними агрегатами продуктивністю до 3,5 кВт; обладнання холодильного з вмонтованими холодильними агрегатами.