Категорія - Робітники |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Кіоскер 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Індивідуальне або курсове навчання на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: асортимент, характеристику, споживчу цінність, терміни зберігання та роздрібні ціни товарів; ознаки доброякісності товарів; прийоми та методи обслуговування покупців; способи і правила упакування товарів; правила експлуатації відповідних видів торгово-технологічного обладнання, ЕККА, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; терміни перевірки вагів, клеймування гир; порядок ведення товарно-касової книги; правила роботи дрібнороздрібної торговельної мережі; правила продажу непродовольчих товарів; правила продажу продовольчих товарів; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пропонує та показує товар. Консультує покупців щодо властивостей, призначення, товарознавчих характеристик та споживчої цінності окремих видів товарів. Зважує та упаковує товар. Підраховує вартість покупки, вибиває чек, видає покупку покупцю разом з чеком. Контролює своєчасне поповнення робочого запасу товарів, їх зберігання. Забезпечує справність і правильну експлуатацію вагів, чистоту та належний порядок на робочому місці. Приймає товар, готує його до продажу: перевіряє найменування, кількість, ціну, наявність штрихкоду та стан упаковки, терміни реалізації товарів. Розпаковує, оглядає зовні, перебирає, протирає у разі необхідності, зачищає. Розміщує і викладає товар з урахуванням товарного сусідства, частоти попиту і зручності в роботі. Заповнює і прикріплює цінники. Оформляє вітрину. Прибирає нереалізовані товари і тару. Готує товари до інвентаризації. Підраховує гроші і здає їх в установленому порядку. Веде необхідний облік. Складає товарні звіти.