Категорія - Робітники |  Галузь - Торгівля та громадське харчування
Інструкція для посади "Продавець продовольчих товарів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 65. Торгівля та громадське харчування", що затверджен наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України 30.11.1999 р. N 918. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Індивідуальне або курсове навчання на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: асортимент, класифікацію, харчову цінність товарів, терміни зберігання товарів певної групи; правила торгівлі на ринках; правила продажу продовольчих товарів; порядок заняття торговельною діяльністю; правила торговельного обслуговування населення; правила експлуатації ваговимірювальних приладів та терміни проведення перевірок; правила обміну (повернення) недоброякісних товарів та умови їх вилучення з продажу; зміст та порядок оформлення товарно-супровідних документів; ветеринарно-санітарні правила для ринку; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Одержує дозвіл від адміністрації ринку на право здійснення торгівлі на території ринку: сплачує ринковий збір або укладає з дирекцією договір на оренду місця, приміщень або інших пунктів торгівлі. Отримує документ (довідку або інше свідоцтво) ветеринарно-санітарної лабораторії про якість продукції. Розкладає товар, призначений до продажу, забезпечує наявність цінників. Установлює та налагоджує ваговимірювальні приклади. Відпускає товар повною мірою та вагою за готівку. Надає покупцю повну інформацію про виробника, основні споживчі властивості товару, забезпечує належний рівень обслуговування. Виконує вимоги дирекції ринку з додержання правил торгівлі на ринку, правил використання ваговимірювальних приладів, ветеринарно-санітарних правил на ринку.