Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Електрозварник листів та стрічок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електрозварника листів та стрічок 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес контактного та аргонно-дутового зварювання; будову устаткування, що обслуговується; сортамент стрічки та зварних труб; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес зварювання кінців холоднокатаних листів у рулонах на стикозварювальній машині або зварювання штаб високолегованих та прецизійних сплавів на зварювально-змотувальному агрегаті. Веде електрозварювання кінців стрічки на стикозварювальній машині в лінії трубоелектрозварювального стана. Приварює та складає заготовки. Підбирає абразивні камені відповідної твердості, зачищує зварні шви. Відбирає зразки. Вибирає силу зварювального струму, налагоджує стикозварювальну машину та замінює губки. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.