* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Волочильник труб 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу волочіння труб; правила витягування оправок із труб; принцип роботи волочильного стана; будову та принцип роботи дорновитягача; системи керування візком; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у технологічному процесі волочіння труб на станах і барабанах. Включає візок у ланцюг вручну та супроводжує візок у процесі протягнення труби. Скидає труби на стелаж або у жолоб обкатної машини. Повертає візок до люнету. Прибирає кінці труб. Чистить візок. Подає труби до дорновитягача та задає їх у кільце або валки. Стежить за витягуванням оправки. Включає візок у волочильний ланцюг в процесі витягування оправки візком. Подає оправки у жолоб. Змащує візок та стежить за справним його станом. Встановлює бунт труб на розмотувач та стежить за розмотуванням. Бере участь у ремонті устаткування, що обслуговується.