Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Рятувальник з пошуку і рятування туристів 1 класу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта, професійно-технічна освіта або підготовка безпосередньо в гірському пошуково-рятувальному загоні. Складання екзамену при проходженні атестації. Стаж роботи за професією рятувальника з пошуку і рятування туристів 2 класу - не менше 2 років.

Знає та застосовує у діяльності: законодавчі та нормативні документи, що діють у сфері аварійно-рятувальної служби; основи організації рятувальних служб та вимоги, що висуваються до рятувальників з пошуку і рятування туристів; вимоги нормативних документів щодо проведення аварійно (пошуково) - рятувальних робіт; основні вимоги законодавства України про охорону праці; основи медичної, підготовки та надання долікарської допомоги; організації профілактичної роботи; досконало знати зону (територію, акваторію) своєї відповідальності, основи топографічної підготовки, особливості місцевості, рельєфу, та небезпек; спеціальне спорядження і правила його використання та зберігання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Рятує людей під час проведення аварійно (пошуково) - рятувальних робіт. Надає долікарську допомогу постраждалим у разі необхідності та їх транспортування. Визначає рівень безпеки під час проведення аварійно (пошуково) - рятувальних робіт на різному рельєфі та за різних погодних умов. Бере участь у планових тренуваннях із застосуванням спеціального спорядження з відпрацюванням способів рятування людей, практичної взаємодії з іншими рятувальниками. Здійснює профілактичний огляд особистого та групового спеціального спорядження.