Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник одержання лаків та емалей на полімеризаційних смолах 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника одержання лаків та емалей на полімеризаційних смолах 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент одержання продукції; будову контрольно-вимірювальних приладів; технічні умови та державні стандарти на сировину та готову продукцію; методи проведення аналізів; методи усунення несправностей у роботі устаткування; асортимент сировини та готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес одержання леткосмоляних лаків, емалей та ґрунтів на полімеризаційних смолах (перхлорвінілові, вініфлексові, ефірцелюлозні тощо) з одночасним керівництвом апаратниками нижчої кваліфікації. Стежить за роботою і станом всього устаткування. Контролює дотримання технологічного регламенту, температурного режиму. Дозує різні компоненти у процесі стандартизації лаків та емалей. Перекачує або передавлює інертним газом напівфабрикати та готову продукцію у різні ємкості. Проводить аналізи. Запобігає причинам відхилень від норм технологічного режиму та усуває їх. Веде записи у технологічній карті. Усуває дрібні несправності у роботі устаткування.