* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Просочувальник електротехнічних виробів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника електротехнічних виробів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості електротехнічних виробів, які підлягають термовакуумному обробленню; будову та правила експлуатації термовакуумних установок; принципові схеми роботи установок у автоматичному та ручному режимах; правила ведення технічної документації; теоретичні основи вакуумної техніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес просочування, сушіння, компаундування та лакування деталей та великогабаритних виробів у термовакуумних установках з індивідуальним заливанням та обігріванням проміжним носієм. Готує складне та унікальне вакуумне устаткування до роботи. Заливає під вакуумом трансформатори та конденсатори за допомогою заливальних стаканів і через колектори просочувальними рідинами: діоктилфталатом та фенілксилілетаном. Герметично упаковує обмотки великих електричних машин, турбогенераторів та закріпляє їх на спеціальні рами. Обслуговує вакуумні насоси та системи автоматичного регулювання температурних режимів. Контролює хід процесу за допомогою контрольно-вимірювальної апаратури. Веде технологічну документацію.

Приклади робіт
Ізоляція корпусна - просочування термореактивним компаундом на основі епоксидної смоли вакуумнонагрівальним способом. Машини електричні індивідуального виконання - сушіння у вакуумі з просочуванням. Обмотки електричних машин - сушіння, просочування та гідростатичне обпресовування. Стрижні та шини сполучені гідро- та турбогенераторів - сушіння, просочування та гідростатичне обпресовування. Якорі електричних машин потужністю понад 200 кВт - просочування.