* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник готування емалей 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника готування емалей 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент; будову контрольно-вимірювальних приладів; методи проведення аналізів та розрахунку дозування сировини; асортимент сировини та готової продукції; технічні умови на сировину, напівфабрикати і готовий продукт; правила підготовки устаткування до ремонту, приймання його з ремонту; методи безпечного ведення процесу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес готування емалей на конденсаційних смолах і водоемульсійних фарб. Контролює якість напівфабрикатів та сировини за паспортами і результатами аналізів. Ставить емалі на тип (стандартизація). Розраховує і дозує різні компоненти. Готує розчини спеціальних добавок та завантажує їх в апарат. Готує лінію для перекачування готової емалі в проміжну ємкість або зливання в тару. Вмикає та вимикає насоси. Веде записи у технологічній карті. Контролює та координує роботу на дільниці. Керує робітниками нижчої кваліфікації.