* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність
Інструкція для посади "Гіпнотизер, ілюзіоніст, фокусник вищої категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 84. Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 04.02.2000 N 32. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією гіпнотизера, ілюзіоніста, фокусника (артиста цирку ілюзійного жанру) I категорії не менше 5 років. Автор та основний виконавець оригінальних, художньо-цінних складних номерів та атракціонів, які проводить у виключно цікавій, видовищній формі, видатний за своєю виконавською майстерністю, який відрізняється бездоганним виконанням найрізноманітніших трюків, епізодів тощо.

Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; положення про умови праці працівників цирку; історію розвитку циркового мистецтва; історію розвитку жанру ілюзії; циркову термінологію; основи акторської майстерності, сценічного руху і техніки мови; останні досягнення світового цирку у даному жанрі; методику професійної підготовки; способи страхування та підтримки; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, а артист колективу "Цирк на льоду" додатково повинен знати специфіку льодового манежу; технологію підготовки до роботи черевиків і ковзанів для фігурного катання; правила і норми охорони праці під час роботи на льоду; термінологію фігурного катання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Професійно маніпулює предметами, вільно користується трюковою ілюзійною апаратурою, створює художній образ способами циркового мистецтва; систематично вдосконалює свою професійну підготовку; постійно підтримує робочу форму, зберігає таємницю трюкових секретів; на кожній виставі виконує весь трюковий репертуар, що зафіксований в акті прийомки номера і записаний у творчий паспорт артиста; дотримує виробничого режиму, проводить щоденні (систематичні) репетиції; бере участь у парадах-прологах та епілогах, в масових сценах та інтермедіях під час постановки пантомім та тематичних вистав, масових клоунадах та антре, незалежно від того, пов`язано це з гримуванням та переодяганням; бере участь в кавалькадах по місту; суворо дотримує правил і норм охорони праці.