Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст шеретувальних установок 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста шеретувальних установок 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режими лущення зерна, бобів, олійного насіння; властивості оброблюваної сировини; вимоги до якості одержаного продукту; способи одержання виходу готової продукції високих сортів; будову і правила експлуатації шеретівок, лущилок та іншого устаткування, пов'язаного з процесом лущення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес лущення зерна, бобового і олійного насіння на шеретувально-лущильних і лущильних машинах різних систем. Веде процес обробки зерна на сушильних машинах на заводах із продуктивністю до 80 т/добу. Спостерігає візуально за роботою механізмів і живильників, які подають сировину. Налагоджує устаткування. Забезпечує за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і даними лабораторних аналізів вихід крупи, олійного насіння. Запобігає втратам повноцінного продукту. Готує устаткування до роботи, включає, виключає, чистить і змащує його.