Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів
Інструкція для посади "Ланцюговиробник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 44. Виробництво металевих канатів, сіток, пружин, щіток та ланцюгів", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України N 28 від 18.01.2002 р.. Погоджен Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ланцюговиробника 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову кривошипних, фрикційних та гідравлічних пресів і нагрівальних печей, що обслуговуються; технічні умови на виготовлення ланцюгів; режим нагрівання заготовок у печі; марки сталі, що йдуть на виготовлення півкілець; призначення та умови застосування спеціальних пристроїв і контрольно-вимірювального інструменту; будову роторних ліній; вимоги до якості готових виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Згинає на кривошипних, фрикційних та гідравлічних пресах потужністю до 175 т півкільця ланцюгів з вуглецевих і легованих марок сталі в гарячому та холодному стані. Підготовляє преси та нагрівальні печі до роботи. Визначає температуру нагрівання заготовок. Обробляє задирки кілець. Установлює патрон на робоче місце. Роз'єднує кільце ланцюга за допомогою важеля, вставляє кільце та зав'язує його. Оглядає напівфабрикати на оглядових верстатах та в транспортних пристроях автоматичних роторних ліній. Завантажує напівфабрикати приводних, вантажних, пиляльних та тягових ланцюгів у бункери лоткових живильників роторних ліній. Виконує роботи на притиральних та галтувальних барабанах. Бере участь у дрібному ремонті устаткування.