Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст відвального моста 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи машиністом відвального моста 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси ведення відкритих гірничих робіт; фізико-механічні властивості розроблюваних гірських порід, поведінку їх у масиві та у відвалі; схеми відвалоутворювання; ознаки зсувних явищ; будову і правила технічної експлуатації машин і механізмів відвального моста, його механічного, гідравлічного, пневматичного та електричного обладнання, засобів вимірювання, електрозварювальних машин і апаратів, засобів вулканізації, системи упорядкування сигналізації та зв'язку; систему змазування, застосування мастил та їх властивості; основні знання про будову залізничних колій, порядок їх нарощування і пересування; електрослюсарну справу в обсязі знань електрослюсаря 3 розряду.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує відвальним мостом і його механізмами з транспортування гірничої маси, відвалоутворювання і пересування моста вздовж вибою при спільній роботі з розкривними екскаваторами. Забезпечує узгодженість виконавських дій з екскаваторами і зі всіма пультами керування мостом (головний, відвальної опори, ходових механізмів та інших). Стежить за укладанням ґрунту у відвал, станом траси і відвалу, робочого майданчика, справністю механізмів моста. Випробовує і регулює роботу відвального моста за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Пересовує відвальний міст за заданою схемою. Бере участь у обробленні кабелю, заміні стрічки. Перевіряє заземлення і стан гнучкого кабелю. Виявляє й усуває неполадки в роботі обслуговуваного обладнання. Виконує поточний ремонт і бере участь в інших видах ремонту. Приймає і оглядає відвальний міст після ремонту та під час приймання і здавання зміни. Бере участь у складанні відомості на ремонт обладнання. Забезпечує безпечну роботу моста, що працює спільно з екскаваторами. Укріплює відвальний міст під час значних вітрових навантажень.

Спеціалізація
У разі обслуговування головного пульта керування.