Категорія - Технічні службовці |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Контролер пасажирського автотранспорту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-правові акти, положення, інструкції, інші керівні матеріали і документи, що стосуються питань роботи пасажирського транспорту; правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту; порядок і умови організації перевезень пасажирів і багажу автомобільним транспортом; правила дорожнього руху в частині, що стосується порядку зупинки автотранспорту і дозволених швидкостей руху; форми проїзних і провізних документів; тарифи на проїзд пасажирів і провезення багажу; перелік категорій пасажирів, що мають право на безоплатний проїзд чи пільги по оплаті проїзду; правила оформлення квитанцій і накладання штрафів; порядок стягнення штрафів; положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців; основи організації праці; основи законодавства про працю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Перевіряє на пасажирському транспорті наявність у пасажирів документів на проїзд і провезення багажу. Контролює дотримання пасажирами правил проїзду і провезення багажу. Накладає на пасажирів штрафи і стягує їх у встановленому порядку за порушення цих правил. Контролює виконання працівниками автомобільного транспорту правил перевезення й обслуговування пасажирів. Перевіряє правильність оформлення кондукторами, водіями (що працюють без кондукторів) встановленої документації, а також дотримання графіків руху. Контролює екіпірування автобусів і маршрутних таксомоторів, а також обладнання споруд зупинок. Складає акти і рапорти про допущені порушення працівниками автомобільного транспорту правил перевезення й обслуговування пасажирів, а також пасажирами правил проїзду і провозу багажу.