Категорія - Фахівці |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Інструктор з індивідуального навчання водінню", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Інструктор з індивідуального навчання водінню I категорії: професійно-технічна освіта, спеціальна підготовка за встановленою програмою. Підвищення кваліфікації, кваліфікаційний рівень водія 1 класу. Стаж роботи за професією інструктора з індивідуального навчання водінню II категорії - не менше 5 років. Інструктор з індивідуального навчання водінню II категорії: професійно-технічна освіта, спеціальна підготовка за встановленою програмою. Підвищення кваліфікації, кваліфікаційний рівень водія 2 класу. Стаж роботи за професією інструктора з індивідуального навчання водінню - не менше 3 років. Інструктор з індивідуального навчання водінню: професійно-технічна освіта, спеціальна підготовка за встановленою програмою. Стаж роботи за професією водія автотранспортних засобів або водія мототранспортних засобів - не менше 3 років. Позитивні висновки за всіма параметрами професійного добору.".

Знає та застосовує у діяльності: вимоги нормативно-методичних документів з питань навчання водінню; навчальні плани й програми з водіння, будови й експлуатації транспортних засобів; методику практичного навчання водінню; правила та норми безпеки навчання та праці, охорони навколишнього середовища; мову, яка використовується в навчальному закладі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ретельно готується під керівництвом більш кваліфікованого майстра виробничого навчання водінню до проведення занять, відпрацьовує з учнями (слухачами) вправи відповідно до програми навчання та на встановлених маршрутах (автодромі, кранодромі, майданчику). За вказівкою майстра виробничого навчання розробляє маршрутні карти для відпрацювання вправ з водіння транспортних засобів. Складає на кожну вправу план заняття, керується графіком черговості навчання транспортних засобів (роботи на техніці) й розкладом занять. Своєчасно й правильно робить записи в індивідуальних книжках обліку практичних робіт і водіння, дорожніх листах. Знає закріплених за ним учнів (слухачів), прищеплює їм любов до професії водія, елементи взаємоповаги й етики поведінки на маршрутах руху. Працює у взаємодії з викладачами та майстрами виробничого навчання, бере активну участь у виховній роботі, проводить з учнями (слухачами) індивідуальну навчально-виховну роботу. Утримує закріплений за ним транспортний засіб у постійній готовності до занять, якісно й своєчасно проводить роботи з його технічного обслуговування та ремонту. Бере активну участь в обладнанні та вдосконаленні навчального автодрому (кранодрому, майданчика), підтримує його елементи в робочому стані.