Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Матрос пожежний", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації, підготовка на спеціальних курсах та стаж роботи за професією матроса - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи будови судна і його корпусу, призначення й розташування суднових відсіків та приміщень; розташування на судні протипожежного устаткування, майна та інвентарю, його правильне застосування; будову та дію переносного й мобільного устаткування для гасіння пожежі, враховуючи пристрої, насоси та устаткування щодо рятування людей та майна; системи виявлення пожежі та стаціонарні системи пожежогасіння; заходи протипожежної безпеки та небезпеки, які пов'язано зі зберіганням та використанням паливно-мастильних матеріалів; дії в боротьбі з пожежею в морі та в порту; способи виконання простих малярних, такелажних та інших суднових робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Стежить за справним станом протипожежного устаткування, майна та інвентарю на судні, вміє користуватися ним. Регулярно перевіряє засоби пожежогасіння та протипожежний інвентар. Перевіряє протипожежний стан трюмів, забезпечує дотримання правил пожежної безпеки під час виконання вантажних операцій та проведення на судні ремонтних робіт і робіт із використанням відкритого вогню. На наливних суднах виконує переключання основних клінкетів на палубі. Несе пожежну вахту. Виконує суднові роботи за вказівкою старшого помічника капітана.