Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Кухар судновий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи в сфері громадського харчування - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: особливості та організацію харчування моряків у різноманітних умовах плавання; рецептури, вимоги щодо технології приготування, якості, термінів, умов зберігання, порціювання, оформлення й роздачі страв і кулінарних виробів, які вимагають кулінарного оброблення середньої складності; технологію випікання хлібобулочних та кондитерських виробів; основи раціонального харчування; види, властивості та способи оброблення сировини й напівфабрикатів, які використовуються для приготування страв і кулінарних виробів середньої складності; особливості влаштування, обладнання та оснащення камбуза й камбузних підсобних приміщень; будову й правила експлуатації камбузного обладнання та виробничого інвентарю; правила складання меню, замовлень на продукти, ведення обліку й складання товарних звітів; англійську мову в межах кваліфікації-основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує та роздає їжу членам екіпажу судна. Готує страви та кулінарні вироби, які вимагають кулінарного оброблення середньої складності. Готує холодні страви, закуски, складні бутерброди; різноманітні салати із свіжих, варених овочів, з м'ясом, рибою; вінегрети; рибу під маринадом; холодці; оселедець натуральний та з гарніром. Варить м'ясні, м'ясо-кісткові, рибні та грибні бульйони; заправи, пюреподібні, солодкі та молочні супи. Готує різноманітні види пасеровок і соусів (томатний, цибулевий, паровий, молочний тощо); другі страви з м'яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому та смаженому вигляді (м'ясо відварне, рагу, гуляш, тюфтельки, битки в соусі, рибу відварену, смажену, парову, овочі фаршировані, запіканки з овочів, круп тощо); солодкі страви; гарячі та відварені холодні напої. Готує прісне, дріжджове тісто та вироби з нього: вареники, пельмені, пиріжки, ватрушки, локшину домашню тощо. Бере участь у складанні замовлень на продукти та контролює якість продуктів, які доставляють на судно. Бере участь у складанні меню та подає його на затвердження старшому помічнику капітана, а в разі його відсутності - капітану судна. Забезпечує утримання в чистоті та порядку камбуза, камбузних підсобних приміщень і обладнання, камбузного посуду та холодильників. Вживає заходів щодо своєчасного отримання й необхідного ремонту камбузного інвентарю та іншого майна. Випікає хлібобулочні та кондитерські вироби.