Категорія - Робітники |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Бармен судновий 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила обслуговування відвідувачів у суднових барах; види й призначення посуду, приборів, обладнання та інвентарю бару; особливості харчування, правила етикету й техніку обслуговування іноземних туристів і пасажирів; види, рецептури, технологію приготування й відпускання обмеженого асортименту алкогольних й безалкогольних напоїв, холодних і гарячих страв, закусок; асортимент напоїв та кондитерських виробів, які реалізуються в барах, та їх товарні характеристики; правила викладання продукції на барній стійці та вітрині бару, у холодильних шафах; принцип роботи й правила експлуатації обладнання, що використовується в барі, музичної апаратури; правила розрахунку з відвідувачами, курси обміну валют; правила ведення обліку, складання товарного звіту й здавання грошей; умови й терміни зберігання продукції та напоїв; терміни та температурний режим відпускання продукції; одну з іноземних мов (англійську, німецьку тощо) у межах кваліфікації; особливості роботи суднових барів; основні знання про будову й обладнання суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує відвідувачів у суднових барах біля барної стійки й за столиками. Приймає замовлення від відвідувачів, підраховує вартість, здійснює з ними розрахунок, перераховує валюту. Пропонує відвідувачам безалкогольні й слабоалкогольні напої, кондитерські вироби, що відповідають вимогам споживчих стандартів. Готує за затвердженими рецептами обмежений асортимент алкогольних та безалкогольних напоїв, холодних і гарячих страв, закусок. Приймає напої, продукти й продукцію, зберігає їх відповідно до вимог температурного режиму та правил зберігання. Допомагає відвідувачам у виборі напоїв та страв, розставляє їх на столі або подає в каюту. Оформляє вітрину бару та барну стійку. Використовує й обслуговує музичну апаратуру. Своєчасно підготовлює до роботи обладнання, інструменти, пристрої й утримує їх у належному стані. Одержує й здає готівку, столову білизну, посуд, прибори. Веде необхідний облік, складає й здає товарний звіт, приймає та здає зміну.