Категорія - Фахівці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Інспектор морський", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією капітана: для спеціаліста - не менше 4 років, бакалавра - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази, правила, інструкції та інші керівні матеріали з питань безпеки мореплавання, технічного стану суден; Кодекс торговельного мореплавства України; правила Регістру судноплавства України; положення міжнародних конвенцій та резолюцій Міжнародної морської організації (ІМО) щодо охорони життя людини на морі (СОЛАС), запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ), запобігання зіткненню суден (МППСС), про підготовку й дипломування моряків та несення вахти (ПДМНВ) тощо; організацію загальносуднової служби; судноводіння; сучасні засоби та методи навігації й технічні засоби судноводіння; морське право; правила технічної експлуатації флоту; аварійно-рятувальну справу; гідрометеорологічне та гідрографічне обслуговування флоту; економіку, організацію праці та управління, трудове законодавство.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює виконання командним складом суден чинних правил, положень, наказів, які спрямовано на забезпечення безпеки мореплавання. Перевіряє готовність суден до виходу в рейс. Проводить інспекторські огляди суден із метою виявлення недоліків, що заважають безаварійному плаванню суден, спрямовує діяльність екіпажів на своєчасне їх усунення. Контролює організацію загальносуднової (штурманської) служби на суднах. Стежить за своєчасним забезпеченням суден картами, посібниками, інструкціями, іншою нормативною та керівною документацією. Забезпечує своєчасне коригування карт, контролює наявність та правильне використання навігаційно-штурманського, аварійно-рятувального та протипожежного майна, а також дотримання правил технічної експлуатації палубних та вантажних пристроїв. Надає допомогу капітанам суден, інструктує їх із питань безпеки мореплавання, виконання швартовних та вантажних операцій у відкритому морі. Проводить на суднах навчальні та тренувальні заняття за сигналами тривог для відпрацювання дій суднового екіпажу щодо забезпечення живучості судна, перевіряє несення вахтової служби, наявність та правильне ведення суднової документації. Веде облік та готує пропозиції щодо матеріально-технічного постачання для потреб загальносуднової служби. Узагальнює матеріали з аварійних подій, розробляє заходи, які спрямовано на запобігання аварійності на підставі аналізу причин виникнення цих подій.