* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Водний транспорт. Розділ 'Морський транспорт'
Інструкція для посади "Агент морський", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. ВИПУСК 67. Водний транспорт. Розділ "Морський транспорт"(Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства транспорту та зв'язку України N 189 від 10.05.2005 р., N 671 від 06.08.2007 р.). Видання друге, доповнене, перепрацьоване станом на 06.08.2007 рік", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 10.12.2001 р. N 863. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професією в галузі комерційної експлуатації морського транспорту: для спеціаліста - не менше 3 років, бакалавра - не менше 5 років.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази та інші керівні документи, що стосуються морського агентування суден; положення Кодексу торговельного мореплавства України; основи морського права; умови виконання чартерних рейсів; Міжнародні правила тлумачення термінів "Інкотермс"; "Мінімальні норми ЮНКТАД для суднових агентів"; положення Митного кодексу України; нормативні акти, що стосуються діяльності, комерційної експлуатації та обслуговування флоту; обов'язкову постанову порту, звід звичаїв порту, правила перевезення вантажів на суднах; будову судна; англійську мову (морську специфіку) в обсязі, необхідному для ведення листування, ділового й побутового спілкування та оформлення документів; основи економіки; організацію праці та управління; основи трудового законодавства.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Своєчасно виконує всі приписи та дії, пов'язані з прибуттям, перебуванням і відходом судна з порту. Інформує порт та інші зацікавлені організації про прихід судна, цілі заходу та умови його оброблення. Знайомить капітана судна з портовими постановами та правилами, допомагає у налагодженні контактів із службами порту, місцевими органами державної виконавчої влади, в організації обслуговування судна в порту. Організовує надання буксирів, причалів, катерів тощо. Виконує функції супервайзера, бере участь у складанні вантажного плану, контролює або проводить розрахунок остійності судна. Організовує у разі необхідності сюрвейєрські огляди, виконання ремонтних робіт на судні. Сприяє швидкому виконанню вантажно-розвантажувальних робіт на судні. Оформлює митні документи та документи на вантаж, інкасує суми фрахту та інші суми для оплати вимог судновласника, що виникають із договору перевезення. Сплачує за розпорядженням судновласника й капітана судна суми, пов'язані з перебуванням у порту. Залучає вантажі для морських ліній. Здійснює збір фрахту, експедирування вантажу, наймання екіпажів для роботи на суднах. Забезпечує захист прав і майнових інтересів судновласника або іншого довірителя. Виступає від імені вантажовласника, а також договірною стороною учасників перевезення вантажів у прямому змішаному сполученні. Організовує забезпечення судна водою, пальним та іншим постачанням. Організовує надання своєчасної медичної допомоги членам суднового екіпажу та пасажирам. Виконує доручення судновласника або капітана, у тому числі бере участь в оформленні заяв про морський протест та інші документи. Веде встановлену документацію відповідно до звичайної практики морського агентування.