* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Командир авіаційної ланки", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва пілота цивільної авіації I, II класу, допуску до всіх видів польотів на повітряних суднах або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) та наявність свідоцтва пілота цивільної авіації I, II класу, допуску до всіх видів польотів на повітряних суднах. Стаж роботи за професією командира повітряного судна - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України; Положення про використання повітряного простору України; укази Президента України; постанови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України; накази та вказівки Мінтрансу, Укравіатрансу, державних органів вищого рівня, а також нормативні документи підприємства, що регламентують діяльність цивільної авіації України; основи трудового законодавства, організацію, планування та методику навчання льотній роботі, методику планування та аналізу льотної роботи, організацію виробництва, правила і норми охорони праці; вимоги щодо авіаційної безпеки на авіаційному транспорті; моральні і ділові якості підлеглих працівників; положення про відповідну інженерно-технічну службу; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряних суден, правила і норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує та проводить роботу ланки з виконання транспортних польотів та робіт із застосування авіації у народному господарстві згідно з планами та договірними зобов'язаннями. Планує та проводить роботу з підвищення теоретичної та льотної підготовки особового складу. Проводить післяпольотний розбір, тренування та перевірку техніки пілотування особового складу. Розроблює заходи з усунення недоліків щодо організації та проведення льотної та методичної роботи ланки. Здійснює контроль за станом повітряних суден, вживає заходів, які забезпечують їх утримання у робочому стані. Підбирає аеродроми та посадкові площадки для виконання робіт із застосування авіації в народному господарстві, здійснює керування та контроль їх обладнання та дозволяє введення у дію. Складає інструкції з виконання польотів на оперативних аеродромах та посадкових площадках. Керує роботою екіпажів на оперативних точках. Узагальнює та запроваджує досвід роботи кращих екіпажів. Вживає заходів щодо зміцнення дисципліни, постійного підвищення професійної підготовки. Готує екіпажі до виконання польотів. Контролює стан організації льотної роботи, професійну підготовку і методичне навчання льотного складу, стан виробничої дисципліни в льотній службі.