Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Тунельний робітник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією тунельного робітника 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію цементних робіт і рецептуру сумішей для нагнітання; основні властивості гірських порід і хімічного закріплення грунтів; правила ремонту швів і замазування щілин; порядок і способи карбування нестандартних і складних швів; порядок і правила безпечної роботи у тунелях із токсичними полімерними матеріалами; схему організації водовідливу в тунелях і на станціях, порядок розбивання схилів під час улаштування відкритих та закритих дренажів; схему будови відбійних молотків; способи виконання гідроізоляційних штукатурок, приготування цементно-пісчаних розчинів з полімерними домішками.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить контрольні нагнітання і нагнітання цементних розчинів з додаванням полімерних матеріалів для ліквідування течі у конструкціях. Розкриває і ремонтує металоізоляцію притунельних споруд. Нагнітає на внутрішню поверхню обробок гідроізоляційні суміші на основі епоксидних смол для припинення фільтрації підземних вод. Здійснює карбування місць сполучення металевих і бетонних обробок і нестандартних швів, а також з використанням полімерних мастик. Наклеює ізоляцію для ліквідації течі в обробках і в місцях із змінним перетином. Улаштовує водозлив в тюбінговій обробці, заповнює чарунки тюбінгів пісчано-цементним розчином з забезпеченням необхідного схилу для стікання води. Профілює дренажний лоток під заданий схил для стікання води. Зрубує бетонну основу відбійним молотком. Вирівнює поверхню лотка під заданий схил пісчано-цементним розчином. Здійснює демонтаж і укладає нові труби для закритих дренажів на бетонній основі з вивірянням під схил. Законопачує і карбує розтруби.