Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор зневоднювальної та знесолювальної установки 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора зневоднювальної та знесолювальної установки 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: фізико-хімічні властивості нафти, газів, хімічних реагентів, бензину; призначення, технічну характеристику та правила експлуатації установки, апаратури, устаткування і застосовуваних контрольно-вимірювальних приладів; вплив води і солей на подальше перероблення нафти; методи лабораторного контролю; основні методи руйнування емульсії; правила експлуатації посудин, що працюють під тиском; правила ліквідації можливих аварій на установці; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес зневоднювання, знесолювання та стабілізації нафти з відбором широкої фракції легких вуглеводнів згідно з технологічними регламентами установок. Регулює і контролює технологічні параметри: температуру, тиск, витрати, міжфазні рівні в технологічних апаратах. Готує розчини деемульгатора та лугу, дозує прісну воду. Залужує нестабільний бензин. Здає нестабільний бензин споживачеві. Веде облік кількості підготовленої нафти, нестабільного бензину та витрат хімічних реагентів. Обслуговує насоси і технологічне устаткування, перевіряє роботу запобіжних пристроїв, обслуговує печі-підігрівачі нафти, готує апарати до ремонту, бере участь у ремонті і прийманні апаратів з ремонту.

Спеціалізація
У разі роботи на зневоднювальних і знесолювальних установках або на електрознесолювальних і стабілізаційних установках під керівництвом оператора вищої кваліфікації.