Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Заготівник ізоляційних деталей 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заготівника ізоляційних деталей 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принцип дії гільйотинних ножиць та лобзикових пил, стрічкових та дискових шліфувальних верстатів; правила заточування інструменту; призначення та правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту; правила різання, штампування та способи раціонального розкроювання ізоляційних матеріалів; основні властивості електроізоляційних матеріалів, які обробляє.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заготовляє ізоляційні деталі середньої складності. Перемотує бавовняні стрічки та папір. Розмічає за кресленнями деталі з ізоляційних матеріалів, отвори та пази у деталях за шаблоном. Ріже рейки, бакелітові циліндри, обрізає скоси. Вирубає фасонні деталі з усяких ізоляційних матеріалів на ексцентрикових пресах. Вирізає прямокутні деталі на гільйотинних ножицях та випилює прямокутні отвори в полюсних рамках на лобзикових пилах. Згинає та відбортовує деталі з електрокартону, плівкоелектрокартону, мікакартону та скломіканіту на кромко-згинальних верстатах. Шліфує ізоляційні деталі на стрічково-дисково-шліфувальних верстатах. Протягує клинці. Складає прості вузли з ізоляційних деталей.

Приклади робіт
Ізоляція ярмова, опорні кільця, рейки та інші деталі - шліфування. Лакотканина - різання по діагоналі. Обгортки з кабельного паперу - різання. Папір, матеріали рулонні та електрокартон - різання на заданий розмір. Прокладки дистанційні та шайби з електрокартону - штампування на ексцентрикових пресах. Прокладки ізоляційні міжфазні, міжшарові та зі скосом - різання та виготовлення за шаблонами. Трубки ізоляційні - різання надану довжину та намотування. Шайби та прокладки міканітові - штампування на ексцентрикових пресах. Шайби та сегменти для трансформаторів - вирізання на кругових ножицях.