Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Слюсар аварійно-відбудовних робіт 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря аварійно-відбудовних робіт 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: схему водопостачання дільниці; правила читання складних креслень і ескізів; складання в натурі схем, ескізів; правила деталювання; способи забивання розтрубів вручну і з використанням пневматичного інструменту; будову апарату для врізування під тиском; правила і способи відключення замерзлих трубопроводів і їх відігрівання; схему розміщення каналізаційної мережі району, у якому здійснюються роботи; технологію прочищення каналізаційної мережі і колекторів гідравлічним способом і усунення засмічень гнучким валом; основне обладнання і механізми, що застосовуються під час ремонту та очищення каналізаційних трубопроводів і споруд; правила виконання земляних робіт у сухих ґрунтах; порядок виконання робіт, пов'язаних з підвищеною небезпекою.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи з прочищання каналізаційної мережі і колекторів гідравлічним способом на глибині до 12 м. Ліквідує засмічення у трубах гнучким валом, розмиванням струменем води і методом зворотного гідравлічного тиску за допомогою пересувних авто насосів. Виконує підготовку троса і лебідок вантажопідйомністю до 1 т, металевих куль і циліндрів заданої питомої ваги. Ремонтує каналізаційні мережі під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації. Здійснює ремонт обладнання і механізмів, що застосовуються під час прочищення. Зварює пластмасові труби.