Категорія - Робітники |  Галузь - Житлове та комунальне господарство населених пунктів
Інструкція для посади "Оператор котельні 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 87. Житлове та комунальне господарство населених пунктів. (З урахуванням додатків затвердженних: наказом Державного комітета України по житлово-комунальному господарству 09.07.2004 р. N 132, наказом Держжитлокомунгоспу України 22.11.2004 р. N 210, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства 08.12.2009 р. N 387, наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України 23.12.2010 р. N 464)", що затверджен наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України 14.06.1999 р. N 144. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи котлів, які обслуговуються; склад теплоізоляційних мас і основні способи теплоізоляції котлів і паротрубопроводів; правила поводження з газом і обладнанням, яке знаходиться під напругою; призначення та умови застосування простих і середньої складності контрольно-вимірювальних приладів, будову і режими роботи устаткування тепломережних бойлерних установок або станцій м'ятої пари.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує водогрійні і парові котли з сумарною теплопродуктивністю до 12,6 ГДж/г (до 3 Гкал/г), або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла до 21 ГДж/г (до 5 Гкал/г), що працюють на рідкому і газовому паливі або електронагрівні. Здійснює розпалювання, запуск і зупинку котлів, живлення їх водою. Регулює процес горіння палива. Стежить за контрольно-вимірювальними приладами, за рівнем води в котлі, тиском пари і температурою води, яка подається в опалювальну систему. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м'ятої пари, розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів з сумарним тепловим навантаженням до 42 ГДж/г (до 10 Гкал/г). Здійснює запуск насосів, двигунів, вентиляторів та інших допоміжних механізмів. Бере участь у ремонті обладнання, яке обслуговує.