Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря з огляду та ремонту локомотивів на пунктах технічного обслуговування 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, конструктивні особливості і взаємодію механічного, електричного і пневматичного обладнання; технічні і експлуатаційні дані обладнання, електричні монтажні схеми, технологію ремонту вузлів деталей і агрегатів локомотивів і вимоги до якості ремонту; прийоми і методи визначення та усунення несправностей вузлів, деталей локомотивів; способи контролю складання і регулювання роботи вузлів; будову контрольно-вимірювальних інструментів, шаблонів, приладів і пристроїв, які застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Ремонтує, оглядає і перевіряє технічний стан складного механічного, електричного і пневматичного обладнання, агрегатів, установок, апаратів, приладів на локомотивах з метою забезпечення безпеки руху поїздів і надійної роботи їх у процесі експлуатації. Визначає обсяги ремонту. Здійснює слюсарне оброблення і припасовує вузли і деталі по 6-7 квалітетах (1-2 класах точності).

Приклади робіт
Ремонт, огляд і перевірка технічного стану: Апаратури високовольтної, низьковольтної і грозозахисної, приводів осьових редукторів електровозів і вагонів електропоїздів. Букс роликових з підшипниками ковзання, колісних пар, моторно-осьових підшипників, тягових двигунів, допоміжних машин, головних контролерів, реверсорів, швидкодіючих вимикачів. Генераторів тягових, паливних насосів, паливно-підкачуючих насосів, газорозподільного механізму тепловозів і дизель-поїздів. Колекторів тягових двигунів, електричних машин. Повітророзподільників, електроповітророзподільників. Магістралей гальмових, гальмових і зрівнювальних циліндрів. Механізмів силових, валів відбору і передавання потужності, клиноремінних приводів вузлів тепловозів і дизель-поїздів. Струмоприймачів електровозів і вагонів електропоїздів. Швидкостемірів, їх приводів, датчиків.