Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник електричних машин та апаратів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж робота за професією складальника електричних машин та апаратів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості пристроїв та принцип роботи електротехнічних виробів, які складає; способи перевірки режимів роботи та навантажень; знімання експлуатаційних характеристик та діаграм; теоретичні основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує остаточне складання, регулювання особливо складних, відповідальних та унікальних електричних машин та апаратів. Складає та регулює турбогенератори з водневим та змішаним охолодженням. Підбирає складальні пристрої, контрольно-вимірювальні прилади та установки. Визначає раціональну технічну послідовність складання. Виконує розрахунки та ескізи, які необхідні під час складання виробів.

Приклади робіт
Агрегати електричних машин з двигунами понад 18-й габарит - загальне складання. Вкладиші підшипників з діаметром сфери понад 500 мм - шабрування масляного клина. Електродвигуни гребні великих габаритів - підганяння деталей та складання для випробування. Машини електричні синхронні з діаметром індуктора понад 1400 мм - складання. Осердя статорів турбогенераторів з водяним охолодженням у 4-х полюсному виконанні - складання та встановлення крайніх запечених пакетів, складання активної сталі, перевірка на нагрівання. Щити спеціального призначення - складання.