Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Машиніст самохідного кабелепересувача 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста самохідного кабелепересувача 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, технічні характеристики обслуговуваного обладнання, його двигунів, трансформаторів; систему керування; марки і норми витрат пальних і мастильних матеріалів; загальні знання про виробництво відкритих гірничих і дорожніх робіт; правила складання відомостей на ремонт обладнання; системи змащування, живлення та охолодження двигунів внутрішнього згоряння; принцип роботи електричного обладнання; правила підключення силового кабелю в електромережу; призначення і принцип роботи засобів вимірювання; правила ведення технічної документації; причини виникнення неполадок у роботі кабелепересувача і способи їх усунення; види ремонту; основи електротехніки; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує самохідним кабелепересувачем з двигуном потужністю понад 73,6 до 147,2 кВт (понад 100 до 200 к.с.) під час проведення механічного укладання і підбирання гнучкого високовольтного кабелю, що подає енергоживлення до екскаватора, відвалоутворювача. Стежить за правильним намотуванням кабелю. Перевіряє цілісність кабелю на головному і допоміжному барабанах. Стежить за показаннями засобів вимірювання, кріпленням двигунів та гальмівних пристроїв. Перевіряє заземлення і ввімкнення у мережу силового кабелю. Стежить за роботою механізмів, генераторів; електрообладнанням кабельного візка. Визначає трасу пересування. Оглядає і заправляє дизель-електричну установку паливно-мастильними матеріалами. Запускає дизель і керує його роботою. Забезпечує узгодженість дій з машиністом екскаватора, відвалоутворювача. Тримає кабелепересувач у непошкодженому стані, виявляє й усуває неполадки в його роботі. Проводить поточний ремонт, бере участь в інших видах ремонту і складає відомості на ремонт обладнання. Веде встановлену документацію.