Категорія - Робітники |  Галузь - Оброблення металу
Інструкція для посади "Контролер котельних, холодноштампувальних і давильних робіт 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників . Випуск 42. Оброблення металу. Частина 1. Керівники, професіонали, фахівці, технічні службовці. Частина 2. Робітники. Книга 1. "Металеве лиття", "Зварювання металу". Книга 2. Розділи: "Волочіння, давлення, холодне штампування металу. Виробництво нагрівальних котлів, металевих резервуарів та подібних виробів", "Кування, пресування, високо- та низькотемпературне оброблення металу". Книга 3. Розділи: "Точіння, свердлування, фрезерування, інші види оброблення металів та матеріалів", "Покриття металів металами. Фарбування". Книга 4. Розділи: "Покриття металів неметалами: емалювання, фритування, інші види покриття", "Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування"", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.03.2007 N 120. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України. Введено в дію з квітня 2007 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією контролера котельних, холодноштампувальних і давильних робіт 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технічні умови на складання котельних установок та агрегатів; вплив температури нагрівання на структуру та усадку металів; будову, призначення та умови застосування складних та точних контрольно-вимірювальних інструментів; прийоми виконання складних розмічальних робіт; систему допусків та посадок, квалітети та параметри шорсткості (класи точності та чистоти оброблення).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Контролює, випробовує та виконує заключне приймання складних вузлів, котельних установок високого тиску, металевих конструкцій та апаратів. Вивчає причини браку та розробляє заходи щодо його запобігання. Розподіляє брак на виправний та остаточний. Складає дефектні відомості та акти на приймання вузлів, котельних установок, металоконструкцій та апаратів.

Приклади робіт
Арматура головних та складних котлів - контроль та приймання після монтажу. Газопроводи доменних печей - контроль після складання. Дахи автомобілів - приймання після штампування. Економайзери - приймання після складання. Котли вогнетрубні - контроль та приймання після складання. Лонжерони, поперечини та підсилювачі рам автомобілів - приймання після штампування. Подини мартенівських печей - контроль після складання. Ферми електричних мостових кранів - контроль після клепання та складання. Цистерни - приймання після випробування та складання.